GRAF Polska Sp. z o. o.
96-100 Skierniewice
ul. Unii Europejskiej 26

FB/GRAF Polska
tel. 46 834 86 50

 

GRAF – Rozwiązania dla globalnych wyzwań

Czysta woda to jeden z najważniejszych fundamentów życia na Ziemi. Od blisko 60 lat firma GRAF opracowuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów dedykowanych gospodarce wodnej - proponuje rozwiązania dla globalnych wyzwań, takich jak ochrona wód i zapobieganie powodziom.

Oprócz zarządzania wodą deszczową GRAF specjalizuje się w oczyszczaniu ścieków. Zbiorniki z serii Carat reprezentują najwyższy stan wiedzy i technologii.

Firma GRAF w swojej ofercie posiada ponadto: tunele i skrzynki rozsączające, separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych, zbiorniki do wody pitnej, zbiorniki na olej opałowy, kompostowniki.

Na zdjęciu: Zakład produkcyjny GRAF w Skierniewicach.

Korzystaj z darmowej wody deszczowej!

Produkty GRAF mają wszystko, czego potrzeba do profesjonalnego wykorzystywania deszczówki – są przemyślane i idealnie składają się w kompletne systemy zarządzające wodą deszczową. Deszczówkę można wykorzystywać w ogrodzie do podlewania roślin, ale także w domu – do sprzątania, spłukiwania toalet i podlewania roślin domowych.

Magazynowanie wody deszczowej:

 • pozwala zaoszczędzić na wodzie z instalacji wodociągowej – do 50% wydatków na potrzeby domu i aż do 100% na potrzeby ogrodu!
 • pomaga oszczędzać zasoby wód gruntowych i zapobiega powodziom
 • zmniejsza zużycie energii potrzebnej do uzdatniania wody pitnej
 • odciąża zbiorcze sieci kanalizacyjne

Na zdjęciu: Kompletny system zarządzania wodą deszczową w domu, w skład którego wchodzi:

 • podziemny zbiornik na wodę deszczową Carat
 • teleskopowa pokrywa zbiornika
 • filtr wewnętrzny
 • uspokajacz wlewu
 • syfon
 • wąż ssawny z pływakiem, filtrem siatkowym i zaworem zwrotnym
 • centrala deszczowa Aqua-Center Silentio
 • filtr płukania wstecznego

Sprawdź, jak wygląda gotowy system do zbierania deszczówki na potrzeby ogrodu: https://www.grafpolska.pl/podziemne-zbiorniki-na-deszczowke/zbiorniki-podziemne-na-wode-deszczowa/zbiorniki-carat/carat-z-pakietem-ogrod-komfort.html

Firma GRAF w swojej ofercie posiada także szeroką gamę naziemnych zbiorników na deszczówkę. Jest to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne. Zbiornik może stać się również dodatkową ozdobą ogrodu, czy tarasu.

Na zdjęciu: Naziemny zbiornik na deszczówkę Linus 2w1 ze zintegrowaną donicą na kwiaty, zbieraczem wody Speedy oraz chromowanym kranem.

W trosce o środowisko naturalne – oczyszczanie ścieków na najwyższym poziomie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków GRAF są zaawansowanymi technologicznie produktami wyposażonymi w złożone systemy sterowania, pompy, czujniki i zawory. System one2clean jest zaawansowanym systemem wykorzystującym sprawdzoną technologię SBR, oferującym wiele zalet związanych z kosztami eksploatacji i bezpieczeństwem.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków one2clean od firmy GRAF pozwala osiągnąć wydajność oczyszczania do 99%! Oferuje to wysokie bezpieczeństwo inwestycji nawet wtedy, gdy wymagania prawne staną się jeszcze bardziej rygorystyczne.

Więcej o oczyszczalni one2clean: https://www.grafpolska.pl/oczyszczanie-sciekow/oczyszczalnie-biologiczne/oczyszczalnia-one2clean-jednozbiornikowa/oczyszczalnia-jednozbiornikowa-one2clean-obciazenie-ruchem-pieszym.html

Na zdjęciu: Jednozbiornikowa przydomowa oczyszczalnia ścieków one2clean.

Skrzynki rozsączające

Firma GRAF jest również producentem tuneli i skrzynek rozsączających. Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest rozsączanie wody w gruncie, mogą one również magazynować wodę deszczową. Moduły z tworzyw sztucznych stały się popularnym rozwiązaniem do rozsączania
i magazynowania wody deszczowej. Zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu do rozwiązań proponujących żwir lub rury drenażowe, są lekkie i łatwe w transporcie. Odpowiednio głęboko wkopane wytrzymują obciążenia aut osobowych, a nawet ciężarowych.

Więcej o systemie zarządzania wodą deszczową EcoBloc tutaj: https://www.grafpolska.pl/zarzadzanie-woda-deszczowa/zarzadzanie-woda-deszczowa/ecobloc-system.html


Na zdjęciu: Skrzynki rozsączające GRAF® EcoBloc Inspect flex.

Lista produktów objętych programem Integris+2022.